Deklaracja dostępności strony Wsparcie DDU
Uniwersytet Jagielloński zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Wsparcie DDU.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne:
- Strona może zawierać pliki graficzne z nieprawidłowymi lub pustymi opisami alternatywnymi.
- Niektóre listy elementów mogą nie być zgrupowane przy pomocy odpowiednich oznaczeń systemowych.
- Strona nie posiada możliwości pominięcia bloków (skiplink).
- Strona posiada treść w języku innym niż określony dla strony, który nie jest programowo określony.
- Strona może nie posiadać odpowiednich komunikatów ostrzegających o otwarciu nowej karty lub okna przeglądarki.
- Na stronie mogą występować błędy związane z poprawnością kodu html.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Oświadczenie sporządzone przez Centrum Dostępności i Centrum Wsparcia Dydaktyki.
- Data sporządzenia Deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu Deklaracji:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z Zespołem projektu Doskonałość Dydaktyczna Uczelni, email: wsparcie.dydaktyczne@uj.edu.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Procedura wnioskowo-skargowa
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Brak aplikacji.
Dostępność architektoniczna
Wykaz budynków należących do UJ znajduje się na stronie Działu Administrowania Nieruchomościami
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W UJ można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego. Usługa jest dostępna w godzinach 7:30-15:30. W celu zapewnienia lepszego komfortu tłumaczenia, należy zgłosić do Centrum Dostępności UJ zapotrzebowanie na skorzystanie z usług tłumacza z wyprzedzeniem. Skorzystanie z usługi jest bezpłatne.